Як ефективно управляти житловою нерухомістю навчили голів ОСББ на семінарі у Житомирі

e-mail Друк

14-15 листопада, в Житомирському інституті медсестринства пройшов 2-денний семінар «Управління житловою нерухомістю».

Учасники семінару – голови ОСББ м. Житомира. Організатори заходу – Житомирська міська рада та ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування».

Перший день семінару стосувався практичної частини, де учасники заходу розглянули питання, пов’язані із правовим забезпеченням діяльності ОСББ, практичними аспектами управління житловим фондом. Зокрема: щодо організації Асоціації ОСББ і надання житлово-комунальних послуг, практичних аспектів складання кошторису, методів та можливостей роботи із боржниками, організації аварійно-диспетчерського обслуговування. Окремим блоком обговорювалися правові засади діяльності ОСББ: юридичний супровід, укладання договорів, судовий захист прав і інтересів ОСББ.

На другий день семінару «Управління житловою нерухомістю», учасники семінару отримали практичні рекомендації щодо фінансового управління діяльністю ОСББ, зокрема: про фінансове планування діяльності, бухгалтерський облік ОСББ. Також учасники семінару ознайомилися із особливостями нового Закону про житлово-комунальні послуги, зокрема: новації та ризики для ОСББ та управителів.

Голова правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» Володимир Бригілевич зазначив, що прийняття законопроекту про житлово-комунальні послуги є важливим кроком щодо реформування галузі.

«На сьогодні не маємо ні нового житлового кодексу, ні закону про управління, який мають розвинуті держави. Новий  Закон про ЖКП складний, але надає багато можливостей», - впевнений Володимир Бригілевич.

Щодо управителів, яких відповідно до нового Закону про ЖКП обиратимуть на конкурсній основі, експерт не заперечує, що на перехідний період управляючими можуть бути комунальні підприємства:

«Навіть у тій же Польщі залишилися дуже потужні управляючі кампанії комунальні, які є власністю міст. Це є в Познані, але цього немає в Кракові. Це сильно розвинуто у Литві, де залишилися також дуже потужні комунальні управляючі кампанії».

Закон №1581-д Про житлово-комунальні послуги експерти і політики назвали ключовим кроком для реформування галузі. Новий закон встановлює новий порядок укладення договорів на отримання комплексу житлово-комунальних послуг — водо-, газо-,тепло- електропостачання, вивезення сміття, послугу управління будинком тощо. Йдеться, зокрема, про регулювання відносин між мешканцями і тими, хто надає житлово-комунальні послуги. Документ покликаний перевести ці відносини у ринкову площину і надати нові можливості співвласникам будинків.

Начальник управління муніципального розвитку Житомирської міської ради Артем Ражев переконаний:

«Новий закон про житлово-комунальні послуги, безумовно, прогресивний. Але потрібно зважати й на те, що він викликав певний суспільний резонанс. Народні депутати прийняли закон 9 листопада, а ми вже сьогодні, щоб уникнути помилок, розпочали інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо нового закону.  Першою аудиторію стали голови ОСББ нашого міста. Надалі плануємо проводити роз’яснювальну роботу з усіма сторонами ринку комунальних послуг - споживачами, тобто мешканцями квартир, управителями та виконавцями комунальних послуг».

Довідково: станом на 15 листопада 2017 року в Житомирі створено 245 ОСББ в 279 будинках.

 

Актуально