Модернізація панельних будинків на прикладі Східного Берліну та Потсдаму

e-mail Друк

фото 6

Панельні будинки радянської забудови не вражають своєю архітектурною красою, і напевно не вражали навіть в час їх будівництва.

Енергозберігаючі характеристики цих будинків є незадовільними в сьогоднішніх умовах, будинки характеризуються значними тепловтратами. Ситуацію ще більше ускладнюють так звані «клаптикові» утеплення, коли утеплюють стіни якоїсь окремої квартири, перетворюючи будинок в справжнього «Франкенштейна» зовні та скорочуючи строк його експлуатації.

Часом, коли глянеш на Сихівський район Львова чи будь-який інший житловий масив з великою часткою панельної забудови, стає сумно і страшно. Але ці будинки зусиллями мешканців ще можуть отримати нове життя.

Прикладом для нас може слугувати німецький досвід термомодернізації Східного Берліну та Потсдаму. Пропоную Вашій декілька фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(фото 1, 2, 3)

А ось так виглядатиме колишній дев’ятиповерховий панельний будинок, якщо знести частину верхніх поверхів. Насправді таке задоволення є надзвичайно дорогим, і мало місце лише тому, що компанія-власник цього будинку не знайшла в свій час достатньої кількості орендарів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(фото 4)

На фото нижче ми бачимо два панельних будинки, аналоги яких є також і в Україні, зокрема на тому ж Сихові, де їх називають «німецькими». Будинок справа якраз пройшов процедуру модернізації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(фото 5)

Такий ж самий будинок, але з втіленням задуму постійно змінюваного будинку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(фото 6)

Останнє оновлення на Вівторок, 24 січня 2017, 16:01  

Актуально