У Львові пройшла конференція «Сталий розвиток міст - енергозберігаюча модернізація житлових фондів»

e-mail Друк

Ініціативою «Житлове господарство у Східній Європі» (Берлін) та Центром досліджень місцевого самоврядування спільно із Львівською асоціацією власників житла і управителів житловою нерухомістю та Львівською міською радою 15 червня 2016 року було організовано завершальну конференцію за результатами реалізації німецько-українського проекту «Сталий розвиток житлового господарства в Україні: сприяння місцевому розвитку та посилення ролі громадських організацій», за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Захід було проведено за адресую: м. Львів, пл. Міцкевича, 1, готель «Жорж».

Загальною метою проекту є посилення спільної роботи державних та недержавних організацій з регіонів (Львів, Херсон, Запоріжжя та Одеса) на основі конструктивного діалогу в підготовці та реалізації місцевих стратегій сталого розвитку. При цьому питання енергозберігаючої модернізації житлових будинків та підвищення енергоефективності в житловому фонді стоїть на передньому плані. В рамках даної цілі буде забезпечена підтримка національної житлової реформи України. Проект також спрямований на підвищення професіоналізму, організаційного та інституційного потенціалу недержавних організацій в питаннях енергоефективності у житловій сфері.

Проведений захід передусім був спрямований на нарощення потенціалу та більшої активності громадськості в процесі прийняття рішень та діяльності з метою розробки стратегії сталого енергетичного розвитку метою якої є внесення вкладу в успішну реалізацію житлово-комунальної реформи на місцевому рівні, а також в підтримку реформ, які проводяться на національному рівні.

В рамках розроблених стратегії (доповнень) сталого місцевого енергетичного розвитку з акцентом на енергоефективності житлового фонду було застосовано інтегрований підхід, що також передбачає врахування екологічних та соціальних проблем.

Важливе місце в проекті було виділено реалізації пілотних заходів (міні-проектів) в рамках виконання місцевих стратегій сталого розвитку на території чотирьох міст – Львова, Херсона, Запоріжжя та Одеси.

В рамках даного заходу учасники отримали можливість ознайомитися не лише із кінцевими результатами міні-проектів, а й з труднощами і проблемами, та успіхами і позитивними рішеннями, отриманими в ході їх реалізації.

Основні цілі реалізації міні-проектів в чотирьох регіонах-партнерах проекту: Львові, Запоріжжі, Одесі та Херсоні:

• підвищення потенціалу неприбуткових організацій у формуванні місцевих політик в сфері сталого розвитку житлового господарства з акцентом на енергозбереження;

• мотивація цільових груп на реалізацію власних ініціатив, спрямованих на підвищення енергоефективності в житловому фонді та вдосконалення управління житлом;

• розробка докладної методики за критеріями оцінки потенційних грантоотримувачів і супутньої документації для реалізації конкурсу міні-грантів та подальшого її просування в інших конкурсах по відбору проектів.

Реалізація міні-проектів в чотирьох містах України активізувала роботу власників багатоквартирних будинків над підвищенням енергоефективності!

Для отримання детальної інформації з семінарів скористайтеся, будь ласка, контактами Центру досліджень місцевого самоврядування: 032-235-68-48, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , www.cdms.org.ua

(Матеріал підготовлений в рамках проекту ЄС «Сталий розвиток житлового господарства в Україні: сприяння місцевому розвитку та посилення ролі громадських організацій». Інформацію про проект Ви можете отримати на сайті: www.energodom.org).

 

Актуально