Проведено тренінги в рамках проекту «Забезпечення мешканців Жовківщини кваліфікованою інтегрованою правовою допомогою»

e-mail Друк

10 та 19 травня 2016 року було проведено два тренінги на тему: «Напрямки співпраці державних органів та громадських організацій для забезпечення мешканців Жовківщини кваліфікованою правовою допомогою» в рамках проекту «Забезпечення мешканців Жовківщини інтегрованою кваліфікованою правовою допомогою».

Перший тренінг відбувся у приміщенні Жовківської районної ради, на якому  були присутні сільські та міські голови Жовківського району. Другий тренінг було проведено в приміщенні Жовківської міської ради, його відвідали представники юридичної служби Центру зайнятості Жовківського району, Жовківської районної державної адміністрації, керівництво Жовківської районної ради, юридичних служб відділу Держгеокадастру Жовківського району, а також представники комунальних підприємств та громадських організацій Жовківщини.

Під час заходу учасників було ознайомлено із положеннями Закону України «Про безоплатну правову допомогу», окреслено особливості надання первинної та вторинної правової допомоги, презентовано досвід створення та діяльності вже діючих Центрів правової інформації та консультації, а також було представлено практичні аспекти прийому громадян та надання консультацій.

Експерт проекту від ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» Христина Тибінка присутніх ознайомила з поняттям, видами безоплатної правової допомоги, провела загальну характеристику проекту та напрямків співпраці державних органів та органів місцевого самоврядування Жовківського району з виконавцями проекту в рамках надання безоплатної правової допомоги. Зокрема, вона зазначила: «Дуже важливою є співпраця органів місцевого самоврядування з виконавцями проекту, вони в основному забезпечують інформування мешканців сіл та селищ, що територіально віддалені від районного центру, про отримання правової допомоги, оскільки вони фактично виходять не поінформованими про можливість отримання кваліфікованої консультації. Відповідно до цього, сподіваюсь, ми будемо співпрацювати і надалі з Жовківською районною радою та головами міст, селищ та сіл району».

Експерт проекту від Другого Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Христина Гаталяк присутнім детально описала правила надання вторинної правової допомоги, окреслила категорії осіб, що мають на неї право, а також загальні правила взаємодії адвоката з особами, яким він наданий.

Експерт проекту від ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» Іван Оленин зосередив увагу на практичних аспектах прийому громадян та надання правових консультацій, а також ролі консультації у налагодженні соціальних зв’язків у суспільстві.

Метою проекту є налагодження функціонування на території Жовківського району Львівської області системи безоплатної допомоги (як первинної, так і вторинної) як єдиного організму. Співпраця між суб’єктами надання первинної та вторинної правової допомоги за принципом територіальної орієнтації на споживача покликана спростити доступ мешканців віддалених сіл Жовківського району Львівської області до безоплатної правової допомоги.

Детальна інформація: www.cdms.org.ua, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , тел.: 097-422-64-63

Контактна особа - Христина Тибінка.

 

Актуально