Відкриття Центру інтегрованої правової допомоги для мешканців Жовківського району

e-mail Друк

О 14.15, в четвер, 26 травня 2016 року, відбудеться відкриття Центру інтегрованої правової допомоги для мешканців Жовківського району. Захід організовано Львівською громадською організацією «Центр досліджень місцевого самоврядування» в партнерстві з Другим Львівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно із Жовківською міською та районною радами, а також Жовківською районною державною адміністрацією.

Захід організовано в рамках проекту №50241 «Забезпечення мешканців Жовківщини кваліфікованою інтегрованою правовою допомогою» за підтримки МФ «Відродження».

Оскільки майже щодня люди стикаються із необхідністю реалізації своїх прав та у багатьох випадках їх захисту, у таких ситуаціях їм необхідно звертатися до кваліфікованих осіб. На сьогоднішній день така допомога потребує значних фінансових затрат, які для соціально незахищених та малозабезпечених осіб є непосильними. Це в свою чергу призводить до неспроможності осіб захистити свої права.

Саме тому відкриття Центру правової допомоги має на меті забезпечити можливість мешканцям усього Жовківського району отримати безоплатну кваліфіковану правову допомогу.

Первинну правову допомогу можуть отримати всі мешканці району щодо запитань, що стосуються цивільних, сімейних, земельних, житлово-комунальних правовідносин, а також відносин пов’язаних із створенням та діяльністю ОСББ. Право на вторинну правову допомогу, згідно якої особі буде надано адвоката у цивільних чи адміністративних провадженнях, мають:

- особи,  середньомісячний  сукупний  дохід    сім’ї яких  нижчий   суми прожиткового  мінімуму,  інваліди,  які  отримують  пенсію  або  допомогу,   що  призначається  замість  пенсії,  у  розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

- діти-сироти,  діти,  позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї (через опікунів/піклувальників, батьків);

- особи, які претендують на статус біженця (до моменту прийняття рішення про надання цього статусу);

- ветерани  війни  та особи,  на яких поширюється дія Закону України «Про  статус  ветеранів  війни,  гарантії  їх  соціального захисту», в тому числі учасники бойових дій, учасники АТО, інваліди, члени сімей загиблих у воєнних діях, особи, які мають особливі  заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною,  особи,  які належать до  числа  жертв нацистських переслідувань,  - лише з питань, пов’язаних з їх соціальним захистом;

- особи,  щодо  яких  суд  розглядає  справу  про обмеження цивільної дієздатності фізичної  особи,  визнання  фізичної  особи недієздатною та   поновлення   цивільної   дієздатності   фізичної особи, та особи, щодо  яких  суд  розглядає  справу  про  надання психіатричної  допомоги  в  примусовому  порядку – протягом розгляду справи в суді;

-  особи,   реабілітовані   відповідно   до    законодавства України, стосовно  питань,  пов’язаних  з реабілітацією.

Центр для мешканців Жовківського району знаходиться за адресою: пл. Вічева, 1. Консультації надаватимуться кваліфікованими юристами щосереди з 10 до 14.00. Окрім того, будуть регулярно проводитися виїзні засідання до міст Дубляни, Рава-Руська, селищ Куликів та Магерів, а також до села Туринка.

Для того, щоб отримати правову допомогу необхідно звернутися до працівника Центру. З собою рекомендується мати усі документи, що стосуються питання щодо якого звертається людина. Працівник ознайомившись зі справою, наддасть максимально необхідну інформацію, зокрема щодо способу реалізації або захисту порушеного права. Саме працівник Центру окреслить усі переваги та недоліки кожного способу та допоможе людині визначити який спосіб краще застосовувати у конкретній життєвій ситуації.

Метою проекту є налагодження функціонування системи безоплатної правової допомоги на території Жовківського району Львівської області. Співпраця між суб’єктами надання первинної та вторинної допомоги за принципом територіальної орієнтації на споживача покликана спростити доступ мешканців віддалених сіл Жовківського району Львівської області до безоплатної правової допомоги.

 

Актуально