У Хмельницькому проведено семінар-тренінг для керівників центрів надання адміністративних послуг області

e-mail Друк

25 вересня у Хмельницькому відбувся семінар-тренінг «Вдосконалення діяльності центрів надання адміністративних послуг».

Захід організовано Центром політико-правових реформ (м. Київ), Центром досліджень місцевого самоврядування (м. Львів) та Хмельницькою обласною державною адміністрацією.

Метою заходу було обговорення проблематики покращення якості надання адміністративних послуг через вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у містах і районах області, механізмів  надання послуг органів виконавчої влади (зокрема, щодо виконання розпорядження КМУ № 523 від 16.05.2014) та підвищення кваліфікації адміністраторів.

Відкриваючи роботу семінару, перший заступник голови Хмельницької ОДА Василь Процюк відзначив, що «сьогодні вкрай важливим є завершення процесу перебудови бюрократичного апарату на сервісну інституцію, орієнтовану на максимально якісне забезпечення потреб громадян в отриманні адміністративних послуг. Зважаючи на важливість реформування системи адмінпослуг, проблематика роботи ЦНАПів неодноразово розглядалася на колегіях облдержадміністрації та селекторних нарадах. За 8 місяців поточного року через місцеві ЦНАПи, роботу яких забезпечують 74 адміністратора та 33 державних адміністратора, надано майже 230,0 тис. адміністративних послуг, що у 3 рази більше, ніж за відповідний період минулого року».

В роботі семінару взяли участь заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук,  заступник голови правління  та експерт Центру досліджень місцевого самоврядування Ігор Бригілевич,  директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Лариса Карп’як, заступник керівника апарату Волинської ОДА Роман Матвійчук, експерт ПРООН Галина Кохан, керівники і службовці структурних підрозділів ОДА, керівники ЦНАП районних державних адміністрацій області і міст обласного підпорядкування, керівники і службовці  територіальних органів державної влади, зокрема Державної міграційної служби, Головного управління юстиції та Держгеокадастру у Хмельницькій області та представники громадських організацій області.

В. Тимощук представив основні напрямки реформування системи надання послуг, проблеми та ризики цього процесу. Однією з основних проблем є відсутність необхідної взаємодії і спільних дій між територіальними підрозділами ЦОВВ і ЦНАП.  Він розповів про законопроекти, які подані до Верховної Ради і стосуються децентралізації і дерегуляції системи надання адміністративних послуг. Зокрема, у цих документах пропонується видачу послуг з реєстрації місця проживання, бізнесу, нерухомості тощо повернути органам місцевого самоврядування.

Л. Карп’як розповіла про роботу ЦНАП у місті Луцьку, де надаються практично всі послуги Луцької міської ради та територіальних підрозділів ЦОВВ (загалом 282 послуги). На сьогодні ЦНАП м. Луцька є одним із кращих щодо залучення адміністративних послуг ЦОВВ і відвідуваності громадянами (800-900 відвідувачів щодня).

Р. Матвійчук поділився досвідом формування мережі ЦНАП у Волинській області шляхом реалізації єдиних організаційних підходів та впровадження електронного документообігу у ЦНАП районів і міст області. Нещодавно створений портал адмінпослуг ЦНАП м. Луцька дає достатньо повну інформацію громадянам щодо послуг і можливість отримувати 8 послуг шляхом електронного звернення до ЦНАП.

І. Бригілевич звернув увагу на необхідності розвитку належних  ЦНАП, про які б мали знати громадяни і до яких вони мали б потребу звертатися. Для цього необхідно об’єднати зусилля всіх рівнів органів влади і громадськості.

Г.Кохан представила способи зворотного зв’язку з замовниками послуг та наголосила на важливості  врахування їх результатів в діяльності ЦНАП, зокрема, такі механізми зворотної комунікації як скриньки оцінки якості роботи, інформаційні стенди, персональний кабінет, спілкування смс/телефоном, у чаті, коментування на сторінці ЦНАП у соціальних мережах тощо.

Учасники заходи взяли активну участь у обговоренні представлених тем, надали пропозиції і рекомендації щодо поліпшення діяльності ЦНАП, а також  підтримали потребу формування і реалізації державою послідовної політики щодо розвитку ЦНАП та реальної передачі послуг ЦОВВ до ЦНАП.

Семінар-тренінг проведено за фінансової підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні, а також проекту ПРООН/ЄС «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг».

Останнє оновлення на Понеділок, 28 вересня 2015, 17:37  

Актуально