В Казахстані відбулись заходи за участю представника ЦДМС

e-mail Друк

20 - 24 липня 2015 в містах Актау і Кизилорда, в рамках програми ПРООН Казахстану «Літня школа:« Реформи в житловому секторі - підвищення потенціалу об'єднань співвласників для енергоефективної експлуатації та модернізації багатоквартирних будинків», міжнародний компонент», пройшли семінари, а також круглі столи з місцевими органами влади.

Доповідачами «міжнародного компонента» були експерти з України, Німеччини та Білорусі:

Володимир Бригілевич, голова правління Центру досліджень місцевого самоврядування, Львів, Україна

Геннадій Каленов, виконавчий директор, Міжнародна асоціація менеджменту нерухомості, Мінськ, Білорусь

Лариса Шреккенбах, керівник проектів, Ініціатива Житлове господарство у Східній Європі, Берлін, Німеччина

Йоханн Штрезе, керівник проектів, Ініціатива Житлове господарство у Східній Європі, Берлін, Німеччина

Мета семінарів

Передача українського, білоруського та німецького досвіду в галузі управління житловою нерухомістю та енергозберігаючої модернізації житлових будинків. Розглянути політичні, фінансові, технічні та організаційні аспекти, а також питання управління житлом та сталого поводження з житловим фондом багатоповерхових будинків.

Заходи проекту спрямовані на:

• поглиблення знань в галузі управління житлом, енергозбереження в будівлях;

• активне залучення власника в процес реформування ЖКГ;

• розвиток співпраці між КСК і місцевою владою в процесі модернізації житлового фонду.

Ефект для учасників семінарів

Підвищення компетенції цільових груп у питаннях енергоефективності при відновленні житлового фонду. Можливість дискусії про досвід з термомодернізації будівель в Україні, Білорусії та Німеччини. Вивчення німецького досвіду по максимальному енергозбереження на основі систематичного, комплексного підходу до теми термомодернізації будівель та управління житлом.

Заходи пройшли успішно, очікуваний ефект був досягнутий

Місія ПРООН в Казахстані буде рекомендувати уряду Казахстану цілий ряд змін до законодавства з метою використання досвіду Німеччини, Білорусі та України.

Зокрема, великий інтерес представляє використання німецької «Декларації про поділ спільного майна», або просто Статуту спільного домоволодіння.

У такому Статуті передбачено все - від детальної опису загальної та індивідуальної власності, до правил проживання в будинку, споживчих характеристик будинку і його пристрої, порядку оплати та видів страховок. Так наприклад, «Штукатурка на стелі є індивідуальною власністю до бетонної плити, яка відноситься до загального майна» і т.д.

При покупці квартири кандидат в правовласники письмово підтверджує згоду з Статутом та свої зобов'язання виконувати Статут. При невиконанні Статуту члени спільного домоволодіння можуть зобов'язати такого власника продати квартиру. Таким чином, всі проблеми і конфлікти заздалегідь виключаються.

 

Учасники вирішили продовжити обмін досвідом з метою сталого розвитку управління житлом у своїх країнах. Для цього запропоновано використовувати «Центр консультацій» на сайті www.jildom.com Міжнародної асоціації менеджменту нерухомості і сайт ПРООН Казахстану.

Останнє оновлення на Четвер, 03 вересня 2015, 14:32  

Актуально