Проблеми управительства і розвитку ОСББ

Навчальні курси «Управитель житловою нерухомістю»

e-mail Друк

Group

У Львові проходять повноцінні курси навчання для голів ОСББ, працівників комунальних підприємств і управляючих компаній, що організовані Львівською громадською організацією «Центр досліджень місцевого самоврядування» спільно із НУ «Львівська Політехніка».

Навчальна програма, розроблена фахівцями ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування», є першою комплексною програмою підготовки голів ОСББ і працівників житлово-комунального господарства в Західній Україні. Її пілотне впровадження відбулось у Львові, в рамках  проекту «Доопрацювання навчальної програми «Управитель житловою нерухомістю» і пілотне впровадження в містах Західної України».

В рамках навчання передбачено, що учасники, які прослухають курс лекцій і успішно складуть підсумкове тестування, отримають посвідчення державного зразка про підвищення кваліфікації працівника житлово-комунального господарства за програмою "Управитель житловою нерухомістю", видані курсами підвищення кваліфікації Техніко-економічного коледжу при Національному університеті «Львівська Політехніка».

В листопаді 2012 р. пройшли перші навчання і з неабияким успіхом. 21 учасник з міст і містечок України зібрались у Львові. У приміщенні Львівського техніко-економічного коледжу НУ «Львівська політехніка» протягом 10 днів учасник

Shyshko

и прослухали цикл лекцій з різних аспектів управління житловою нерухомістю:  менеджмент в управлінні житловим будинком; правове забезпечення діяльності управителя; фінансове управління діяльністю ОСББ; експлуатація житлових будинків і інженерних мереж; правові аспекти приватизації і передачі прибудинкових земельних ділянок ОСББ; практичні аспекти управління житловим фондом; побудова відносин ОСББ і управителя з органами державної влади і ОМС; технічні вимоги до експлуатації електро- і газообладнання, ліфтового господарства.

Головним результатом навчання можна сміливо вважати появу в Україні групи фахівців з управління житловою нерухомістю, які знають і вміють управляти житловими будинками відповідно до принципів, методів і форм, прийнятих у країнах Європи. Це фахівці з новою свідомістю, новим розумінням професії управителя, які зуміють не лише й надалі успішно управляти своїми ОСББ чи й Асоціаціями ОСББ, але й стати першими дійсно професійними управителями житловою нерухомістю і підняти рівень довіри громадян-мешканців багатоквартирних будинків до цієї поважаної і престижної Європі і США професії.

Зразок Посвідчення

Posvidczennia_kursy

Суттєва заслуга в досягненні цього результату належить Міжнародному фонду «Відродження», який вже не перший рік співпрацює з ЦДМС і підтримує проекти організації в галузі реформування житлово-комунального господарства.

Продовження навчання відбувається й на міжнародному рівні: у 2013 році Центр досліджень місцевого самоврядування організував для учасників навчання тижневу практику в Польщі, в управляючій компанії Краківської асоціації управителів нерухомістю. На даний час плануються нові практики.

Останнє оновлення на Вівторок, 17 січня 2017, 13:41
 

ЧОМУ УПРАВИТЕЛІ ПОВИННІ ВЧИТИСЯ?

e-mail Друк

Управителі – рушій прогресу в ЖКГ, адже саме вони, за законами ринку, повинні шукати шляхи покращення надання послуг та оптимізації витрат, в тому числі для цілей енергозбереження та ресурсоефективності. Адже завдяки цим заходам управитель має можливість запропонувати конкурентну послугу і отримати перевагу над суперниками по ринку. Управителі, котрі не володіють потрібним багажем знань не спроможні на такий якісний розвиток, отже, не приносять користі галузі, а, в кращому випадку, просто утримують наявний рівень послуг.

На даний час такі управителі ще почувають себе комфортно - адже кількість спеціалістів, котрі хочуть, і головне, можуть, забрати управлінський хліб в ЖЕКів, відносно невелика. Та  з іншої сторони – житловий фонд структурований слабо – більшість власників летаргічно існують в пост-совковому просторі обслуговування, не бачачи ані альтернативи ЖЕКам, ані потреби такої альтернативи загалом.

Останнє оновлення на Вівторок, 09 квітня 2013, 16:53
 

Правовий аналіз нового закону України «Про житлово-комунальні послуги» (законопроект №8391)

e-mail Друк

Вето Президента на новий Закон про ОСББ спричинило інформаційний застій у сфері ЖКГ в Україні. Зовсім непомітно і тихо було прийнято в другому читанні законопроект „ Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо вдосконалення системи управління житловим фондом та вирішення окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг ”. Верховна Рада України постановила внести до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» зміни, котрі впливають не тільки на сферу надання послуг, а й на діяльність ОСББ та управителів

Ми вже неодноразово звертали увагу громадськості на даний законопроект на стадій першого читання у ВРУ:

Нове дихання законопроекту № 8391 про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

http://www.cdms.org.ua/index.php/uk/housing-estate-mn-ua/problems-of-stewardship-and-development-of-condominiums-mn-ua/227-new-breath-bill-number-8391-artua.html

Чому такі житлово-комунальні послуги і такий законопроект 8391 є неприйнятним для власників житла 

http://www.cdms.org.ua/index.php/uk/housing-estate-mn-ua/problems-of-stewardship-and-development-of-condominiums-mn-ua/243---------8391-----.html

 

Професіоналізм і співпраця ОСББ і ОМС – основа ефективного управління житлом

e-mail Друк

_1 

7 – 8 червня 2012 р. Львівська громадська організація «Центр досліджень місцевого самоврядування» за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження» провела у Чернівцях дводенний навчальний семінар «Професійне управління житловими будинками».

Метою семінару було підвищення знань учасників про суть професійного управління житловою нерухомістю, способи управління будинком, а також опанування навичками з планування бюджету ОСББ, розрахунку і обґрунтування тарифів ОСББ, складання договорів за участю ОСББ і правильного ведення документації по будинку.

Цільовою групою тренінгу були голови ОСББ, працівники відділу ЖКГ Чернівецької міської ради, а також працівники житлово-комунальної сфери міста. Загалом за два дні у роботі семінару взяло участь близько 70 осіб, серед них: заступник міського голови Василь Тімофєєв,  голова постійної комісії з питань ЖКГ Володимир Бешлей, директор департаменту ЖКГ ЧМР Дмитро Сірман.

 

У Чернівцях навчатимуть основам професійного управління житлом

e-mail Друк

Форма заходу: дводенний навчальний семінар «Професійне управління житловими будинками».

Час і місце проведення: 6 - 7 червня 2012 р.,  м. Чернівці, Актовий зал Шевченківської  РДА, вул. Червоноармійська, 176.

Початок і завершення роботи: четвер: 10.30 – 17.00; п’ятниця: 10.00 – 17.00.


Метою семінару є підвищення знань учасників про суть професійного управління житловою нерухомістю, способи управління будинком, а також опанування навичками з планування бюджету ОСББ, розрахунку і обґрунтування тарифів ОСББ, складання договорів за участю ОСББ і правильного ведення документації по будинку.

В рамках семінару заплановано опрацювати такі тематики: кращі практики ЖКГ та способи управління житлом в Україні, система фінансового управління житловим фондом, правове забезпечення діяльності управителя/голови ОСББ, експлуатація та утримання житлових будинків.

Останнє оновлення на П'ятниця, 01 червня 2012, 16:12
 

В Хмельницьку відбувся семінар «Професійне управління житловими будинками»

e-mail Друк

DSC06777 Львівська громадська організація «Центр досліджень місцевого самоврядування» за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження» 29-30 травня 2012 р. в приміщенні Хмельницької міської ради провела тренінг-семінар для працівників ЖКГ, та голів ОСББ на тему «Професійне управління житловими будинками». Захід відбувся в рамках проекту «Доопрацювання програми «Управитель житловою нерухомістю». Партнерами виступили також Хмельницька міська рада.

Лекторами тренінгу були експерти Центру: голова правління Володимир Бригілевич, юрист Нестор Швець, експерт із автоматизації бухгалтерського обліку Валерій Шишко та експерт з технічного обслуговування будинку Володимир Бернацький.

Протягом  двох навчальних днів у навчальному семінарі взяло участь близько 40 учасників – представники ОСББ, управління ЖКГ ХМР, працівники міських ЖЕКів і представники інших відділів Хмельницької міської ради, зацікавлені у тематиці семінару.

Останнє оновлення на П'ятниця, 01 червня 2012, 14:12
 

в Ужгороді в рамках проекту ЦДМС відбувся семінар на тему «Професійне управління житловими будинками»

e-mail Друк

Львівська громадська організація «Центр досліджень місцевого самоврядування» за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження» 14-15 травня 2012 р. в приміщенні Ужгородської міської ради провела тренінг-семінар для працівників ЖКГ, управителів та голів ОСББ на тему «Професійне управління житловими будинками». ЦДМС здійснив захід в рамках проекту «Доопрацювання програми «Управитель житловою нерухомістю». Партнерами виступили також міська рада м. Ужгорода та Ужгородський осередок СВЖУ. Лекторами тренінгу були експерти Центру: голова правління Володимир Бригілевич, юрист Нестор Швець та експерт із автоматизації бухгалтерського обліку Валерій Шишко.

 

14-15 травня в Ужгороді відбудеться семінар на тему «Професійне управління житловими будинками»

e-mail Друк

14 травня (з 14.00 до 17.00) та 15 травня (з 9.30 до 17.00) у приміщенні «Великого залу» Ужгородської Міської ради (м. Ужгород, площа Поштова, 3) відбудеться тренінг-семінар для працівників ЖКГ та управителів ОСББ на тему «Професійне управління житловими будинками». Організаторами семінару є ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування», Ужгородська міська рада та Ужгородський осередок СВЖУ. Семінар відбуватиметься за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках доопрацьованої програми «Управитель житловою нерухомістю».  
 У ході семінару будуть розглянуті теми кращих практик ЖКГ та систем управління житловим майном в Україні, способи управління будинком, правове забезпечення управителя ОСББ , укладання договорів у сфері ЖКГ, системи фінансового управління житловим фондом, практичні аспекти розрахунків тарифів і порядок їх формування та інші. Лекції читатимуть: голова правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» Володимир Бригілевич,  юрист «ЦДМС» Нестор Швець та експерт із автоматизації бухгалтерського обліку «ЦДМС» Валерій Шишко.
У рамках семінару Володимир Бригілевич презентує посібник «Професійне управління житловою нерухомістю». Такі ж  навчальні семінари у рамках доопрацьованої програми «Управитель житловою нерухомістю» паралельно відбуватимуться у Хмельницькому (29-30 травня) та Чернівцях (6-8 червня). Повний навчальний курс Програми триватиме 8 навчальних днів у вересні 2012 р. у м.Львові.

До участі у семінарі запрошуються представники ЗМІ.

***  

Метою проекту «Доопрацювання програми житловою нерухомістю», що здійснюється ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» за підтримки Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду “Відродження”  є забезпеченнязагальної підготовки (підвищення рівня знань і навичок) кадрів щодо особливостей професії управителя нерухомим майном, організації діяльності ОСББ, регулювання відносин ОСББ з органами державної влади та фінансового управління житловим фондом.

Останнє оновлення на Понеділок, 07 травня 2012, 17:05
 

Стаття про граблі та про наболіле або нарис про невдячну справу мавра

e-mail Друк

Президент заветував законопроект 8474 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку", підсумувавши три роки складної політичної та суспільної боротьби у сфері ЖКГ та розвитку ОСББ.

Ті досягнення, котрі з’явилися після появи Закону про ОСББ в 2001 році – мали продовження в проекті 4423 «Про внесення змін до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», створеному спільними зусиллями прогресивно настроєної частини депутатського корпусу та активних частини громадськості, зацікавленої проблематикою ЖКГ. Впродовж 2007-2010 рр. кращі ідеї цих активістів знайшли своє відображення в цьому проекті.

 


Сторінка 1 з 7

Актуально